Vi har testet Release-stengene!
Sammen med Guideline har vi i Norske Lakseelver utviklet konseptet Release bestående av fluestengene Release I (enhånds) og Release II (tohånds). Støttebeløpene for stengene går ene og alene til vårt arbeid for å styrke den atlantiske villaksen, og flere medlemselver og sportsfiskere har allerede kastet seg på og bestilt stenger. Samarbeidet er unikt i sitt slag her hjemme, og siden lanseringen har det ikke skortet på positive tilbakemeldinger – stengene fungerer!
For oss i Norske Lakseelver har våren og forsommeren vært meget hektisk, å jobbe for villaksen krever sitt, så når feriedagene omsider kunne krysses av i kalenderen var det ikke vanskelig å finne ut hva de skulle brukes til – laksefiske og testing av de nye fluestengene.
Daglig leder Torfinn Evensen har nettopp vært ute og fluefisket flott laks, og her kommer en liten oppsummering av hva han opplevde i selskap med Release-stengene:
”Release I er perfekt for laksefiske, en stang av svært god kvalitet med robust klinge. Dette gjør at selv en storlaks kan landes med god kontroll. 10 fot og kraftig ryggrad gjør at du lett kan takle vind og litt tyngre fluer. Og som navnet inspirerer til, er det lett å gjenutsette laks med en Release I. Selv på egenhånd kan man betjene både stang og fangst. Og stanga er kraftig nok til å gi laksen den motstanden den trenger, samtidig som opplevelsen av å lande en smålaks gjør laksefiske til sportsfiskets formel 1”
"Release II er en lett tohåndsstang, et naturlig valg i større lakseelver. Stanga gir god fiskefølelse samtidig som du oppnår svært lange kastelengder. Dette gjør Release II til et svært effektivt fiskeverktøy uten at det går på bekostning av fiskegleden. Her har du også en stang som er velegnet til fiske med synkesnører og tyngre tubefluer ved flom i elva."
Skitt fiske!
Fiskehilsen, Torfinn Evensen
Interessert i Release-stengene du også? Bestill årets gave til villaksen og deg selv og les mer om stengene via
Norske Lakseelver ønsker alle en fortsatt god laksesesong! |